27.11.2019 | 22.56

Barca v 1/8 finala, zmagi za Ajax in Inter, remi redsov

V sredo zvečer je bilo v Ligi prvakov odigranih šest tekem, od vseh ekip pa se je le Barcelona že uvrstila v osmino finala. Do zmag so sicer prišle še Ajax, Inter in Salzburg. Liverpool pa je pred domačimi gledalci le remiziral z Napolijem.

Na prvih dveh današnjih tekmah je bilo zanimivo predvsem v Španiji, kjer je Valencia doma z 2:2 remizirala s Chelseajem.

Barcelona si je z domačo zmago s 3:1 že zagotovila prvo mesto v skupini F, kjer so trenutno pri 11 točkah. Danes so na Camp Nou zasluženo ugnali Borussio iz Dortmunda. V prvem polčasu sta se izkazala Leo Messi in Luis Suarez, oba sta se podpisal pod asistenco in gol v 29. in 33. minuti. V drugem polčasu je zmago potrdil Antoine Griezmann. Tolažilni gol za rumeni pa je v 77. minuti zabil Jadon Sancho.

Na drugi tekmi v skupini je Inter na gostovanju prišel na krilih Lautara Martineza in Romela Lukakuja do zmage s 3:1 nad Slavio iz Prage in se na ta način na drugem mestu izenačil z Nemci pri sedmih točkah.

Ajax je prišel do pričakovane zmage v Franciji, kjer je z 2:0 premagal Lille. Junak Nizozemcev je bil izjemni Hakim Ziyech, ki je v 2. minuti najprej dosegel gol, potem pa še v 59. minuti asistiral Quincyu Promesu za 2:0.

Ajax je z zmago prevzel prvo mesto z 10. točkami. Na drugem in tretjem mestu sta Chelsea in Valencia z osmimi.

Zelo napeto in dramatično pa bo v zadnjem krogu tudi v skupini E, kjer se za osmino finala še naprej borijo tri ekipe. Med njimi tudi branilec naslova Liverpool, ki je danes na Anfieldu samo remiziral z 1:1 proti Napoliju. Vendar kljub vsemu še naprej zaseda prvo mesto v skupini z 10. točkami.

Italijani, ki imajo v zadnjem obdobju ogromno težav na vseh področjih so povedli v 21. minuti, ko je zadel Dries Mertens. Liverpool pa se je vrnil v tekmo v 65. minuti, ko je po podaji s kota z glavo zadel Dejan Lovren.

Slazburg je na gostovanju pri Genku prišel do suverene zmage s 4:1, med strelci pa je bil znova 19-letni Braut Erling Haland, ki je zabil za končnih 4:1.

Napoli zaseda drugo mesto z devetimi točkami, Salzburg je tretji s sedmimi in bo v zadnjem krogu doma poizkušal presenetiti Liverpool in se uvrstiti v osmino finala.

RB LEIPZIG 2:2 BENFICA
Forsberg 89./11-m, 96.; Pizzi 20., Vinicus 59.