Keita in Salah zrušila Salzburg, naprej tudi Napoli

Liga prvakov 10. Dec 201920:33 > 20:33
Michael Regan, Getty Images Sport

Liverpool in Napoli sta si v torek na prvih tekmah zadnjega kroga skupinskega dela lige prvakov zagotovila uvrstitev v izločilne boje.

Liverpool in Salzburg sta odigrala še eno sijajno tekmo. Redsi so v Mozartovem mestu na koncu slavili z 2:0, vseh 90 minut pa smo spremljali napadalno predstavo obeh ekip.

V prvem polčasu so tako eni kot drugi zapravili ogromno priložnosti. Pri gostih je bil večkrat premalo natančen Mohamed Salah, pri domačih pa Erling Haland.

Aktualni evropski prvaki so do zmage, s katero so si zagotovili prvo mesto v skupini E, prišli na začetku drugega polčasa. V dobri minuti so dvakrat zatresli mrežo in povsem potolkli domačo zasedbo. V 57. minuti je lepo akcijo redsov zaključil Naby Keita, v 58. minuti pa je iz skorajda mrtvega kota zadel Mohamed Salah. Med goloma je preteklo natanko 100 sekund.

Po visokem zaostanku se Salzburg ni uspel pobrati in Liverpool je prišel do pomembne zmage.

Liverpool je z zmago osvojil prvo mesto iz te skupine pa se je v osmino finala uvrstil še Napoli, ki je s 4:0 premagal Genk.

Francesco Pecoraro, Getty Images Sport

Napoli je nalogo proti Genku opravil že v prvem polčasu, v katerem je hat-trick dosegel Arkadiusz Milik. Slednji je do prvega gola prišel že v tretji minuti, nato pa bil natančen še v 26. in 38., ko je izkoristil enajstmetrovko.

V 75. minuti so Italijani izkoristili še drugo najstrožjo kazen na tekmi in prek Driesa Mertensa prišli do visoke zmage s 4:0.