Barcelona poslala Inter v evropsko ligo, tja tudi Ajax!

Liga prvakov 10. Dec 201922:54 > 22:57
Juan Manuel Serrano Arce, Getty Images Sport

Za nami je prvi večer 6. kroga skupinskega dela lige prvakov. Od elite se poslavlja lanski polfinalist Ajax, ki se seli v evropsko ligo, tam pa bosta evropsko pot nadaljevala tudi Inter in Zenit.

Največje presenečenje tega večera je v skupini H pripravila Valencia, ki je v gosteh premagala Ajax. Slednji se poslavlja od lige prvakov, iz te skupine pa v osmino finale napredujeta prav Valencia in Chelsea. Ajax je v Amsterdamu izgubil z 1:0. Edini gol na tekmi je v 24. minuti dosegel Rodrigo, najlepšo priložnost za domače pa je v 45. minuti zapravil Dušan Tadić, ki je bil ob poskusu z roba kazenskega prostora premalo natančen.

Chelsea si je v tej skupini napredovanje zagotovil z zmago proti Lillu z 2:1. Londončani so oba gola dosegli v prvem polčasu, ko sta zadela Abraham in Azpilicueta. V drugem polčasu so gostje v 78. minuti prišli do častnega gola, pod katerega se je podpisal Loic Remy.

Najbolj napeto je bilo v skupini G, kjer si je že pred zadnjim krogom napredovanje in prvo mesto zagotovil Leipzig. Slednji je v zadnjem krogu remiziral z Lyonom, ki se je s točko prebil na drugo mesto, tretje mesto pa je osvojila Benfica, ki je s 3:0 premagala Zenit.

Lyon in Leipzig sta se razšla z 2:2, Francozi pa so do izenačenja prišli v finišu točke. Nemci so sicer že po dobre pol ure igre vodili z 2:0, oba gola pa so dosegli z bele pike. Prvič je bil natančen Forsberg, drugič pa Werner. Lyon se je v igro vrnil v 50. minuti, ko je zadel Aouar, veliki junak Lyona pa je v 83. minuti postal Depay. Nizozemec je z golom iz lige prvakov izločil Benfico in končal evropsko sezono Zenita.

Zelo vroče je bilo tudi v skupini F, iz katere napredujeta Barcelona in Borussia iz Dortmunda. Inter Samirja Handanovića se seli v evropsko ligo, zadnje mesto pa je osvojila Slavia iz Prage.

Barcelona je v Milanu z 2:1 premagala Inter, ki je za drugo mesto potreboval zmago. Katalonci so zaigrali s premešano postavo brez Messija in Suareza, zadetka pa sta dosegla Carles Perez in Ansu Fati. Fati je za zmago zadel v 87. minuti. Edini gol za Inter je dosegel Lukaku.

Borussia je Slavio premagala z 2:1, junaka nemške ekipe pa sta bila Sancho in Brandt. Edini gol za goste je dosegel Souček.