Totalna reforma Lige prvakov?

Getty Images

Veliki oziroma največji evropski nogometni giganti niso odstopili od ideje Superlige in naj bi se v prihodnjih treh mesecih sestali z Uefo o reformi Lige prvakov, piše Mirror.

Britanci pišejo, da prvi človek Milana Ivan Gazidis vodi delovno skupino zadolženo za reformo Lige prvakov leta 2024. Klubi zbrani v ECA (Združenje evropskih klubov) delajo predvsem v smeri, da bi imeli v “novi” Ligi prvakov največji klubi zagotovljeno svoje mesto.

Ena od idej je tudi ukinitev skupinskega dela tekmovanja in igranje enotne lige z 32 klubi. Sprva bi ekipe odigrale deset krogov, nato bi se najboljših 16 ekip uvrstilo v osmino finala in si zagotovilo nastop v naslednji sezoni, ne glede na dosežek v državnem prvenstvu.

Drugi predlog je šest skupin s šestimi klubi, kar bi pomenilo, da bi se Liga prvakov razširila za dodatne štiri klube.

Govora je tudi o jakostnih skupinah, da bi se izognili temu, da največji klubi igrajo v isti skupini. Trentuno pravilo je takšno, da so v prvem bobnu prvaki sedmih najmočnejših evropskih lig in branilec naslova Lige prvakov. Po novem predlogu bi bili v prvem bobnu najveji evropski klubi (glede na zadnje uspehe in dosežke), v drugem bobnu klubi v rangu Ajaxa, v tretjem bobnu klubi v rangu Celtica, v četrtem pa bi svoje mesto dobili klubi iz vzhodne Evrope.

Že pred časom je Uefa že napovedala ustanovitev Evropske lige 2. Zmagovalec bo dobil svoje mesto v Evropski ligi, najboljši iz Evropske lige pa bo še naprej dobil vstopnico za Ligo prvakov. Tekme naj bi bile tudi v novem formatu na sporedu sredi tedna, saj ni bilo govora o igranju v soboto.

Guardian je pred tem objavil domnevni načrt Uefe, da bi imelo 24 klubov iz največjih lig po rezultatih v zadnjih štirih letih vnaprej zagotovljeno svoje mesto v Ligi prvakov.