Liverpool – Real? Največ možnosti za Barca – Chelsea

Harold Cunningham/Getty Images for UEFA

Barcelona in Chelsea imata 23,86 odstotkov možnosti, da se srečata v osmini finala Lige prvakov, zelo velike pa so tudi možnosti za obračun med Tottenhamom in Valencio. Kroglice bi na ponedeljkovem žrebu lahko združile tudi Liverpool in Real Madrid.

Liga prvakov se je sredi tedna končala s skupinskim delom in se bo spomladi nadaljevala s tekmami na izpadanje. Prvič v zgodovini brez enega samega kluba izven najboljših petih evropskih prvenstev.

Žreb osmine finala nas čaka v ponedeljek v Nyonu in bo v določeni meri delegiran, saj se ne morejo srečati klubi iz iste države in klubi, ki so skupaj igrali v skupini.

Statistično imata največ možnosti, da se pomerita za mesto med najboljšimi osmimi v Ligi prvakov Barcelona in Chelsea (23,86 %), veliko pa so tudi možnosti za dvoboj Tottenham – Valencia.

Jasno je, da je matematika eno, realnost pa nekaj drugega. Tako bi že na prvi stopnički izločilnih bojev lahko spremljali tudi obračun Barcelone in Tottenhama oziroma mega dvoboj med aktualnimi prvaki iz Liverpoola in madridskim Realom. Vse bo jasno v ponedeljek.