Oblak na Anfield, Guardiola se vrača na Bernabeu

Liga prvakov 16. Dec 201912:06 > 12:13
Getty Images/Angel Martinez

Na sedežu Uefe v Nyonu so v ponedeljek opravili žreb parov osmine finala Lige prvakov. V najzanimivejšem obračunu se bosta pomerila Real Madrid in Manchester City, Jan Oblak bo poskušal izločiti branilca naslova Liverpool, Josipa Iličića čaka obračun z Valencio, Kevina Kampla pa s Tottenhamom.

Navijači Liverpoola ne bodo zadovoljni z žrebom – v anketi Liverpool Echo sta si samo dva odstotka navijačev za nasprotnika želela ekipo Jana Oblaka.

Josip Iličić se bo z Atalanto pomeril proti Valencii. Netopirji, se bodo prvič po sezoni 2006/07, ko so izločili Inter, v izločilnih bojih srečali z italijansko ekipo.

Real Madrid in Manchester City sta se srečala v polfinalu leta 2016, takrat so bili uspešnejši galaktiki. Edini zadetek v 180 minutah igre je dosegel Gareth Bale.

Barcelona je velik favorit v dvoboju z Napolijem, ki je nedavno ostal brez trenerja Carla Ancelottija, zamenjal ga je Gennaro Gattuso.

Tottenham je lahko samo delno zadovoljen z žrebom, saj igra z ekipo, ki še nikoli ni igrala v izločilnih bojih Lige prvakov, vendar Leipzig (Kevin Kampl) je v letošnji sezoni že večkrat dokazal, da nenehno napreduje. Jasno je, da Joseja Mourinha čaka ogromno dela.

Svojo odisejado na poti do naslova evropskega prvaka nadaljuje PSG. Parižane tokrat v osmini finala čaka Borussia Dortmund, ki osmič zapored igra v spomladanskem delu elitnega tekmovanja.

Chelsea je v manjši krizi po odličnem začetku sezone, a marca se bo vrnil na mesto največjega uspeha v zgodvini kluba. Bayern je eden od štirih klubov, ki so zamenjali trenerja, tudi po odhodu Nika Kovača pa igra spremenljivo.

Juventus na čelu s Cristianom Ronaldom odhaja na najkrajšo možno pot, saj bodo na cilj verjetno hitreje prispeli z avtobusom kot letalom. Trener Lyona Rudi Garcia dobro pozna staro-damo, saj je dolga časa sedel na klopi Rome.

Prve tekme bodo tudi z neposrednimi prenosi na Sportklub na sporedu od 18. do 26. februarja, povratne pa od 10. do 18. marca. Nosilci bodo povratne tekme igrali doma.

Liga prvakov, osmina finala, žreb:

Borussia Dortmund – PSG
Real Madrid – Manchester City
Atalanta (Josip Iličić) – Valencia
Atletico Madrid (Jan Oblak) – Liverpool
Chelsea – Bayern Munchen
Lyon – Juventus
Tottenham – RB Leipzig (Kevin Kampl)
Napoli – Barcelona