Idealna ekipa Lige prvakov v znamenju Liverpoola

Liga prvakov 15. Jan 202017:22 > 17:56
Michael Regan/Getty Images

Kar pet nogometašev Liverpoola se je znašlo v najboljši enajsterici Lige prvakov za leto 2019, po glasovanju navijačev, ki je poteka na uradni spletni strani UEFE.

UEFA je objavila, da je v glasovanju sodelovalo preko dva milijona ljubiteljev nogometa. Glasovi navijačev so bili pričakovano v veliki meri podeljeni, aktualnim evropskim prvakom, ki so lani v finalu ugnali ekipo Tottenhama.

V idealni enajsterici se je znašlo kar pet nogometašev Liverpoola. V vratih kot prvi jasno Alisson Becker. Potem pa so se v obrambi znašli kar trije branilci redsov in sicer oba bočna branilca Trent Alexander Arnold in Andrew Robertson ter osrednji branilec Virgil van Dijk. Nizozemcu družbo dela njegov rojak sicer član Juventusa Matthijs de Ligt.

Na sredini igrišča sta bolj kot ne osamljena Frenkie de Jong in Kevin de Bruyne.

V napadu pa se je na seznamu znašla ubijalska četverica Sadio Mane, Robert Lewandovski, Leo Messi in Cristiano Ronaldo.

Zanimivo je, da v postavi med drugim denimo ni Egipčana Mohameda Salaha, ki je bil eden ključnih členov zasedbi Jurgenna Kloppa pri osvojitvi evropskega naslova.