Bayern praktično v četrtfinalu, remi Napolija in Barce

Liga prvakov 25. Feb 202020:19 > 22:45
FC Bayern München/twitter

Münchenski Bayern je na prvi tekmi osmine finale Lige Prvakov na Stamford Bridgeu prišel do zanesljive zmage s 3:0 proti Chelseaju, Barcelona je po zaostanku na San Paolu izvlekla remi proti Napoliju z doseženim golom v gosteh (1:1).

Na Stamford Bridgeu se mreži Willyja Caballera in Manuela Neuera v prvem delu igre nista zatresli, na odmor sta Chelsea in Bayern odšla z začetnim izidom. V drugem polčasu so Bavarci prišli v vodstvo v 51. minuti, ko je po podaji Lewandowskega prazno mrežo zatresel Gnabry. Dvojec Lewandowski – Gnabry je že tri minute kasneje (54′) vodstvo Bayerna povišal na 2:0, spet se je med strelce vpisal Gnabry. Ogromen kapital je Bavarcem pred povratnim srečanjem zagotovil Lewandowski, ki se je po dveh asistencah tudi sam vpisal med strelce. Zadel je po podaji Daviesa. Londončani so tekmo končali z igralcem manj, Marcos Alonso je v končnici prejel rdeč karton. Bayern si je zagotovil lepo prednost pred povratnim srečanjem na Allianz Areni, Chelsea pa v Münchenu čaka misija nemogoče, če si želi napredovati v četrtfinale Lige prvakov.

FC Barcelona/twitter

Pod Vezuvom sta se na prvi tekmi osmine finala Lige Prvakov pomerila Napoli in Barcelona. Na San Paolu je povedel Napoli, ki ga je z lepim strelom z roba kazenskega prostora v vodstvo popeljal Dries Mertens (30′). Izjemno disciplinirana in organizirana obramba Napolitancev je zdržala do konca prvega polčasa, na odmor so varovanci Gennara Gattusa odšli s prednostjo enega zadetka (1:0). Barcelona je do izenačenja prišla v 57. minuti, ko je po podaji Nelsona Semeda zadel Antoine Griezmann. Kot se je kasneje izkazalo, je bil to tudi končni izid srečanja. Napoli si je pustil priprta vrata za napredovanje med osem najboljših, pred povratnim srečanjem na Nou Campu pa je v rahli prednosti vendarle Barcelona, ki je dosegla gol v gosteh.

Povratni srečanji sta na sporedu 18.marca.