Zgodovinski uspeh in polna "denarnica" pri Atalanti

Liga prvakov 11. Mar 202013:39 > 13:42
Getty Images/Marco Luzzani

Zaradi uspešnih nastopov in uvrstitvi v četrtfinale Lige Prvakov so pri Atalanti po poročanju specializirane spletne strani "Calcio e Finanza" zaslužili že več kot 50 milijonov evrov.

Atalanta je s skupnih 8:3 premagala Valencio in se uvrstila med najboljših 8 ekip v Evropi. Poleg zgodovinskega uspeha debitanta v tem elitnem tekmovanju pa je klub tudi precej izboljšal svojo finančno sliko.

Atalanta je z uvrstitvijo v četrtfinale zaslužila “le” 10,5 milijona evrov. Če pa dodamo še zaslužek zaradi prejšnjih tekem pa dobimo še precej višjo vsoto.

Po podatkih s spletne strani “Calcio e Finanza je klub iz Bergama zgolj z uvrstitvijo v skupinski del Lige prvakov zaslužil 18,3 milijona evrov. Dodatnih 6,3 milijona so si prislužili zaradi doseženih rezultatov, 9,5 milijona za uvrstitev v izločilne boje in dodatnih 500.000 evrov s prerazporeditvijo sredstev.

Poleg tega so prejeli še 5 milijonov evrov zaradi televizijskih pravic. To pa seveda pomeni, da so skupno zaslužili nekaj več kot 50 milijonov evrov.