Prestopni rok do 31. decembra?

Liga prvakov 27. Mar 202019:40 > 19:49
Foto: Getty Images/Philipp Schmidli

Pandemija koronavirusa je, poleg vsega, tudi nogometni svet postavila na glavo. FIFA bo imela številne probleme z organizacijo dogodkov. S sestavljanjem ekip bodo imeli težave tudi klubi. Nogometna organizacija zato razmišlja o podaljšanju prestopnega roka.

Jasno je, da se nogometna prvenstva, če se seveda sploh bodo nadaljevala, ne bodo končala pred 1. polivico julija. To pomeni, da bi se tekme zavlekle globoko v prestopni rok, igralci pa med sezono ne morejo menjati sredin. To bi seveda klubom povzročalo nemalo skrbi.

Francoski L Equipe poroča, da se bi poletni rok, v tem primeru, lahko zavlekel globoko v zimsko obdobje – trajal bi lahko do 31. decembra. V normalnih okoliščinah se zimski prestopni rok začne 1. januarja. Videli bomo kakšno rešitev bodo poiskali odgovorni.