Legendarni Zico: Atalanto vidim v finalu Lige prvakov

Liga prvakov 5. Apr 202012:46 > 12:50
Marco Luzzani/Getty Images

Brazilska legenda Zico pravi, da bi se v finalu najelitnejšega klubskega tekmovanja lahko pomerila Atalanta in Atletico Madrid, čeprav meni, da je City trenutno najboljša evropska ekipa.

Liga prvakov je, kot večina tekmovanj, prekinjena. Predsednik UEFE Aleksander Čeferin je dejal, da je zadnji rok za izvedbo finala Lige prvakov 3. avgusta.

Pred enim mesecem bi dejal, da je Liverpool glavni favorit za naslov najelitnejšega klubskega tekmovanja, toda Redsi so izpadli iz tekmovanja,” je dejal Zico za italijansko Gazeto.

Sedaj je med glavnimi favoriti Atletico Madrid. Ekipa, ki izloči aktualne prvake je vselej nevarna. Verjamem pa, da največ kvalitete premore Manchester City. Pep Guardiola odlično vodi ekipo,” meni Brazilec.

Zico ima favorita tudi med italijanskimi klubi, a to ni Juventus:

Atalanta igra fantastičen nogomet. Krasi jih ekipni duh. Vidim jih v finalu. Zelo težko jih bo premagati,” je ekipo Josipa Iličića pohvalil Zico.

67-letnik je za Brazilijo zbral 71 natopov in dosegel kar 48 zadetkov.

Buda Mendes, Getty Images