UEFA: Čeferin ni govoril o datumih

Liga prvakov 5. Apr 202017:05 > 17:09
Matthias Hangst/Getty Images

V soboto je nemški ZDF poročal, da mora biti finalna tekma Lige prvakov odigrana nakasneje do 3. avgusta. Pri UEFA pa so zdaj sporočili, da njihov predsednik ni določil nobenega datuma.

Pri ZDF so objavili, da je Aleksander Čeferin dejal, da se morajo evropska klubska tekmovanja končanti do 3. avgusta in da so pri UEFA zaradi razmer precej prilagodljivi. Zdaj so pri Evropski nogometni zvezi zanikali poročanje, da je Čeferin govoril o datumih in rokih.

“Predsednik je bil zelo jasen, da točnih datumov in rokov ni. Pri UEFA trenutno analiziramo vse možnosti za zaključek domačih in evropskih tekmovanj. Sodelujemo z ligami po Evropi in Združenjem evropskih klubov. Delovno skupino smo ustanovili 17. marca. Glavna in prednostna naloga je, da pazimo na javno zdravje. V nadaljevanju pa, da na koledarju poiščemo rešitve za zaključek vseh tekmovanj. Trenutno se pogovarjamo o možnostih igranja tekem v juliju in avgustu, če bodo to seveda dovolile oblasti.” so zapisali v izjavi.

V Ligi prvakov in Ligi Evropa so se tekme prekinile v osmini finala, ko je virus napredoval po celotni Evropi.