LP in EL avgusta na dvotedenskem turnirju?

Liga prvakov 13. Apr 202018:27 > 18:29
Emilio Andreoli/Getty Images

UEFA in evropsko združenje klubov načrtuje zaključek Lige prvakov in Evropske lige na svojevrstnem turnirju, ki bi trajal dva tedna, kar bi omogočilo, da bi se naslednja sezona začela septembra.

Povezano

Čeprav je negotovost glede nadaljevanja normalnega življenja na vseh ravneh, tako tudi v športu, velika, Uefa in evropsko združenje klubova delata načrte o zaključku sezone v Ligi prvakov in Evropski ligi.

Glavni cilj je nadaljevanje domačih prvenstev, nato pa bi avgusta na vrsto prišli tudi obe evropski tekmovanji, je v ponedeljek poročala Cadena SER.

Načrt predvideva, da četrtfinale, polfinale in finale v obeh tekmovanjih odigrajo v avgustu v dveh tednih. Namesto klasičnih dveh tekem, bi odigrali samo eno tekmo pred praznimi tribunami.

Uefa in ECA sta složni, da prioriteto predstavljajo domača prvenstva. Igralo se bo pred praznimi tribunami, vse lige pa bodo morale spremljati in spoštovati navodila s strani lastnih držav, da bi zaščitili javnost, igralce in vse, ki so povezani z njimi.

Bundesliga je nadaljevanje tekmovanja napovedala za mesec maj, na Nizozemskem se kot možni datum za nadaljevanje omenja 19. junij. V kolikor bi se vse izteklo po načrtih, bi se naslednja sezona lahko začela po prvotnem programu, igralci pa bi v vsakem primeru dobili tri tedne odmora.