Real izničil evrogol Insigneja

Liga prvakov 15. Feb 201722:38 > 22:52

Madridski Real se je pred domačimi gledalci znašel v težavah, saj je Napoli takoj na začetku povedel, a se je uspel rešiti in v Italijo odhaja s prednostjo dveh zadetkov (3:1).

Pepe Reina je že po dvajsetih sekundah tekme preprečil zadetek Karimu Benzemaju, za Real pa so se stvari občutno poslabšale v osmi minuti, ko se je znašel v zaostanku. Lorenzo Insigne ni imel nobene pravice streljati iz 40 metrov, a je s čudovitim udarcem premagal nepazljivega Navasa, ki je stal preveč iz gola. Real je bil boljši nasprotnik, posebej dejaven je bil Benzema, ki je v 18. minuti tudi prinesel izenačenje. Z natančnim strelom z glavo je premagal Reino, podajalec je bil Carvajal.

Takoj na začetku drugega dela je Toni Kroos poskrbel za prvo vodstvo belega baleta na tekmi. Levji delež je opravil Cristiano Ronaldo, ki je preigraval po desni strani in podal žogo na rob kazenskega prostora, kjer jo je pričakal Kroos in z močnim strelom premagal nemočnega Reino. Santiago Bernabeu je znorel v 54. minuti. Za 3:1 je zadel izjemno koristni, a ne ravno rasni strelec Casemiro. Obrambno naravnani vezist je žogo dobil 25 metrov od vrat nasprotnika in z izjemnim volej udarcem dosegel tretji gol domače zasedbe. Napoli je v 81. minuti uspel zatresti mrežo Reala, a je slovenska sodniška ekipa, na čelu z Damirjem Skomino, upravičeno razveljavila gol.

Real se je tako uspel izmazati iz škripcev, vseeno pa napredovanje ni samoumevno. Povratna tekma, na kateri bo Napoli lovil presenečenje, bo 7. marca.