Laković: Nova sezona Lige prvakov se bo začela oktobra

Liga prvakov 30. Apr 202013:24 > 13:35
fss.rs

Direktor nacionalnih zvez Uefe Zoran Laković še ne želi govoriti o finančnih posledicah pandemije koronavirusa v evropskem nogometu, saj bi bili vsi izračuni izgub samo predvidevanja.

Nogometna industrija deli usodo celotnega sveta, ekonomije in gospodarstva. Seveda se že ukvarjamo z določenimi podatki, ki jih povzroča prestavitev EURA 2020 na prihodnje leto, o konkretnih številkah pa bomo lahko govorili šele, ko bo postalo jasno, če bomo lahko zaključili Ligo prvakov in Evropsko ligo. V tem trenutku je prehitro za konkretne številke, bo pa nogometna industrija delila usodo s celim svetom,” je za Sportski žurnal razkril Laković.

V tem tednu javnost razburjajo nestrinjanja predstavnikov Uefe in Fife, ki ne delijo enakih pogledov glede zaključka letošnje sezone. Glavni zdravnik Fife Michel D’Hooghe je namreč prepričan, da bi moral nogomet mirovati najmanj do 1. septembra.

Mislim, da je to preveč splošna ocena predsednika zdravniške komisije pri Fifi. Naša komisija vsakodnevno sestankuje, prve informacije pa bo razkrila 12. maja. Trenutno se dela na zdravstvenem protokolu in je v drugačnem položaju kot Fifina. Fifa do leta 2022, ko je na vrsti mundial, v koledarju nima velikega tekmovanja. Uefa, ki ima ob Euru in reprezentancah pod okriljem še klubski nogomet, pa mora gledati širše. Tukaj se ne govori samo o Ligi prvakov in Evropski ligi, ampak tudi o tekmovanjih za številne mlajše selekcije. Trenutno smo ves čas v kontaktu z vsemi predstavniki 55 nacionalnih zvez in imamo boljše informacije kot Fifa. Fifa se ozira samo na globalno sliko, Afrika, Amerika in Azija pa se ne morejo primerjati z Evropo.

Laković je prepričan, da ekstremno dolgega premora ne bo.

Uefa je pripravila kompletni program za preostanek sezone, ki ga je poslala vsem nacionalnim zvezam. Za programom stojimo, glavni cilj programa pa je ta, da uspešno zaključimo vsa klubska tekmovanja. Liga prvakov in Evropska liga se bosta zaključili avgusta, sočasno pa bomo pognali tudi kvalifikacije za novo sezono. V tem načrtu je tudi to, da bi septembra, oktobra in novembra bil prostor še za reprezentančni nogomet.”