Eno leto od EPSKEGA preobrata na Anfieldu

Liga prvakov 7. Maj 202019:54 > 20:16
Clive Brunskill/Getty Images

7. maja 2019 je Barcelona na Anfieldu branila visoko prednost s prve tekme polfinala lige prvakov (3:0) in povsem odpovedala. Liverpool Jürgena Kloppa je poskrbel za enega izmed najbolj epskih preobratov v zgodovini nogometa in se z zmago s 4:0 uvrstil v finale lige prvakov.

Lanska sezona lige prvakov je bila neverjetna, videli smo ogromno preobratov, a največji je uspel Liverpoolu. Blaugrana si je na prvi polfinalni tekmi najelitnejšega klubskega tekmovanja priigrala zares lepo prednost in vsi s(m)o pričakovali, da bo na Anfieldu brez težav dokončala delo.

Redsi Jürgenom Kloppom na čelu so imeli drugačen načrt in kljub vsem težavam s poškodbami spisali pravo pravljico. Že začetek je napovedal, da bo to čaroben večer. Junaka Liverpoola sta sicer bila igralca, ki do omenjene tekme nista bila med glavnimi figurami Kloppove čete, zaradi česar je dosežek še bolj poseben.

Liverpool je tekmo dobil s 4:0, junaka pa sta bila s po dvema goloma Divock Origi in Georginio Wijnaldum. Predvsem četrti gol je tisti, ki se je za vedno vpisal v zgodovino. Trent Alexander-Arnold je na hitro izvedel kot in pred vrati našel Origija, ki je matiral zaspano obrambo Barce in poskrbel za nepopisno veselje navijačev na Anfieldu. Med nogometnimi navdušenci se je takoj po tekmi razširila tudi izjava komentatorja: “Corner taken quickly, Origi!” (“Na hitro izveden kot, Origi!“)

Veličasten večer. Igralcem sem pred tekmo rekel, naj imajo značaj velikanov, kar bi jih lahko pripeljalo do priložnosti za napredovanje. Neverjetno, kako so odigrali. Za vedno se bom spominjal te tekme, ki je verjetno neponovljiva,” je po tekmi poln ponosa razlagal Klopp.

Liverpool se je za nagrado razveselil uvrstitve v finale, ki ga je gostil Madrid. Na zadnji stopnički do raja se je pomeril s Tottenhamom, ki je na Wandi Metropolitano padel z 2:0. Redsi so z zmago prišli do šestega evropskega naslova v klubski zgodovini, hkrati pa je bila to prva lovorika angleškega velikana pod taktirko nemškega stratega.