V četrtfinalu LP samo ena tekma, zaključek v Carigradu?

Liga prvakov 19. Maj 202020:06 > 20:12
Matthias Hangst/Getty Images

Na Uefi v zadnjih tednih ves čas kujejo načrte, kako končati letošnjo klubsko sezono. Liga prvakov naj bi se v soboto, 8. avgusta, nadaljevala s preostalimi tekmami osmine finala, četrtfinale pa naj bi bil odigran brez povratnih obračunov. Za konec bi videli še finalni turnir četverice v Carigradu.

Idejo razkriva španski športni časopis AS, ki se nanaša na vire blizu delovne skupine, ki jo sestavljajo Evropska nogometna zveza (Uefa), Evropsko klubsko združenje (ECA) in evropske lige. S predlogi naj bi se strinjali skoraj vsi klubi, dokončno pa naj bi jih potrdili na zasedanju izvršnega odbora Uefe 17. junija.

Zaenkrat so se v četrtfinale že uvrstili Atalanta, Leipzig, Atletico Madrid in PSG, v osmini finala pa morajo odigrati še naslednja srečanja: Juventus – Lyon (na prvi tekmi 0:1), Manchester City – Real Madrid (2:1), Bayern – Chelsea (3:0) in Barcelona – Napoli (1:1).

Še dva dneva prej, torej 6. avgusta, naj bi se nadaljevala evropska liga, ki bo imela enak format tekem kot liga prvakov. Začetek evropskih klubskih tekmovanj v sezoni 2020/2021 naj bi bil preložen na oktober, še vedno pa ni jasno, kaj bo z reprezentančno Ligo narodov, ki bi se morala začeti septembra.