Bo Uefa ta teden potrdila zaključni turnir LP?

Liga prvakov 16. Jun 202011:27 > 12:08
Getty Images/Laurence Griffiths

Evropska nogometna zveza (Uefa) bo v sredo na seji izvršnega odbora po pričakovanjih sprejela odločitev o nadaljevanju evropskih klubskih tekmovanj po pandemiji novega koronavirusa. Zaključek lige prvakov naj bi avgusta gostila Lizbona.

Uefa, ki jo vodi Aleksander Čeferin, bo na dvodnevni videokonferenci določila format tekmovanja v obeh klubskih mednarodnih tekmovanjih. Tako liga prvakov kot evropska liga sta prekinjeni od marca, ko je bila v teku osmina finala.

Vsi večji tuji mediji pred ključnim sestankom Uefe že dalj časa pišejo o možnosti za izvedbo lige prvakov in evropske lige od četrtfinala naprej po turnirske sistemu. Vse tekme bo gostil isti kraj, moštva pa naj bi se pomerila le enkrat in ne po ustaljenem sistemu tekem doma in v gosteh.

Nemški Bild je prejšnji teden pisal, da bo finale letošnje lige prvakov na sporedu 23. avgusta v Lizboni, ki naj bi gostila tudi preostale izločilne tekme. Finale evropske lige naj bi potekal v Nemčiji – natančneje v Porurju in Porenju: v Duisburgu, Düsseldorfu, Gelsenkirchnu in Kölnu. Po prvotnih načrtih naj bi finale LP gostil Carigrad, evropska liga pa bi se morala zaključiti v Gdansku.

V ligi prvakov moramo najprej dobiti vse potnike v četrtfinale, saj so neodigrane še štiri povratne tekme osmine finala lige prvakov. V četrtfinalu je že Atalanta Josipa Iličića, Atletico Madrid Jana Oblaka, Leipzig Kevina Kampla in PSG.