CAS zavrnil pritožbo Trabzonspora

Liga prvakov 31. Jul 202013:54 > 13:59
Bulent Kilic/EuroFootball/Getty Images

Športno razsodišče v Lozani (CAS) je zavrnilo pritožbo turškega kluba Trabzonspor na kazen Evropske nogometne zveze (UEFA), ki je zaradi kršitev finančnega fairplayja za eno leto izločila turški nogometni klub iz evropskih tekmovanj. Trabzonspor posledično ostaja brez elitne lige prvakov.

V nasprotju s primerom Manchester Cityja je tokrat CAS potrdil kazen UEFE. CAS je v izjavi za javnost sporočil, da šestkratni turški prvaki niso spoštovali dogovora z Uefo, da do konca fiskalnega leta 2019 pokrijejo izgubo iz zadnjih sezon in se zavihtijo v zelene številke.

Trabzonspor je sezono 2019/2020 v turški Süper Lig sklenil na drugem mestu in zaostal samo za Bašakšehirjem iz Carigrada. Zaradi kazni Trabzonsporu se je v kvalifikacije za ligo prvakov uvrstil Bešiktaš.