Samo Pep in Zizou ostala na praznem Etihadu

Manchester City se je med najboljših osem ekip Lige prvakov prebil po zmagi pred praznimi tribunami Etihada z 2:1. Meščani so z istim rezultatom slavili tudi na prvi tekmi pred petimi meseci v Španiji.

Povezano

Manchester City je povedel že v deveti minuti z zadetkom Raheema Sterlinga po veliki napaki Reaovega branilca Raphaela Varanea. Madridčani so izenačili v 28. minuti, ko je zadel Karim Benzema. Po novi napaki nesrečnega Varanea je Manchester City v 68. minuti znova povedel, ko je bil natančen Gabriel Jesus, in dokončno odločil potnika v četrtfinale.

Manchester City v četrtfinalu čaka Lyon, ki je nekoliko presnetljivo izločil Juventus. Obračun bo na sporedu čez teden dni na stadionu Jose Alvalade v Lizboni, kjer svoje doače tekme sicer igra Sporting slovenskega reprezentanta Andraža Šporarja.

Po koncu tekme so kamere na praznem stadionu Cityja ujele trenerja Reala Zinedina Zidana in njegovega stanovskega kolega na klopi Cityja Pepa Guardiolo v sproščenem pogovoru ob stranski avt liniji.

Dva nogometna velikana, ki sta kot trenerja skupaj petkrat osvojila Ligo prvakov, sta prijateljsko kramljala, medtem ko so vsi igralci že zapustili zelenico Etihada.