Barca premagala Napoli in se uvrstila v četrtfinale

Liga prvakov 8. Avg 202020:30 > 23:01
David Ramos, Getty Images

Setienova četa je bila danes s 3:1 boljša od Napolija in se tako uvrstila v Lizbono na zaključni turnir Lige prvakov.

Med navijači Barcelone velja preprost rek: “Nič dobrega se ne zgodi, ko tekmo istočasno začneta Semedo in Roberto”. Zaradi odsotnosti Vidala in Bosquetsa pa sta se oba nogometaša znašla v začetni enajsterici. Navadili smo se že, da Setien Puigu na pomembnih tekmah ne zaupa.

Katalonci so že v 10. minuti prišli do vodilnega zadetka, a le ta je bil zelo sporn. Po podaji Rakitića iz kota je v polno meril Lenglet, a Francoz je pred tem tekmeca odrinil in zadetek verjetno ne bi smel obveljati.
V 23. minuti je blaugrana podvojila vodstvo. Pod izjemen zadetek se je podpisal najboljši nogometaš na svetu. Messi je lepo preigral dva nogometaša Napolija, pri tem izgubil ravnotežje, a se hitro pobral in nato z izjemnim strelom premagal Ospino.
Argentinec je le nekaj minut po tem še enkrat meril v polno. Igralci Barce so se zadetka prešerno zazveselili, a je nato Cuneyt Cakir iz sobe za VAR dobil sporočilo, da si je strelec pri sprejemu pomagal z roko. Bila je to nova sporna situacija, zaradi katere so se hitro oglasili pristaši “romantičnega” nogometa – brez vsiljive videotehnologije.
Kljub temu so Katalonci še pred iztekom 1. polčasa prišli do vodstva s 3:0. V osrednji vlogi je bil ponovno Messi, ki je spretno ukradel žogo neprevidnemu Koulibalyju. Senegalec je žogo želel izbiti, a namesto usnja je udaril Messijevo nogo. Navijačem Barce je zaledenela kri v žilah, ko so videli, kako se kapetan v bolečinah zvija na tleh. Vendarle je hitro postalo jasno, da gre zgolj za udarec in da bo bolečina hitro izvenela. Čeprav je bilo vsem po prvem počasnem posnetku jasno, da je šlo za čisto enajstmetrovko, so si sodniki ponovno vzeli ogromno časa za preverjanje. Barca je dobila kazenski strel, ki ga je realiziral Suarez.
V 5. minuti sodniškega dodatka si je neumnost privoščil Rakitič, ki je v svojem kazenskem prostoru podrl Mertensa. Cakir ni okleval niti za trenutek, takoj je pokazal na belo točko. Odgovornost je prevzel Insigne in premagal Ter Stegna.
Zagotovo je kapetan Barce soigralce med odmorom opomnil, na kakšen način so iz Lige prvakov izpadli v zadnjih 2 sezonah.
V 2. del igre je Barca krenila nekoliko bojazljivo. Katalonci so se postavili v obrambno formacijo. Setienu je pritisk nekajkrat dvignil Ter Stegen, ki tudi pod pritiskom nasprotnika žoge za nobeno ceno ni želel poslati na nasprotnikovo polovico. Barca se je nekajkrat zakombinirala, a Neapeljčani tega niso izkoristili.
Katalonce lahko veseli dejstvo, da sta danes dobro igrala Semedo, ki je nekajkrat lepo prodrl in Roberto, ki je ogromno prispeval k živahnosti na sredini. Kljub temu pa Barca z njim v zvezni vrsti ni prevladovala v posesti, kar ni bilo presenečenje.
Če bi iskali šibko točko v taboru Barce, bi s prstom zagotovo pokazali na Griezmanna, ki je bil znova razglašen. Klub temu, se s tem danes v taboru blaugrane ne bodo obremenjevali. Sledilo bo slavje, nato pa priprava na Bayern, s katerim se bodo udarili v četrtfinalu.