PSG polfinalist Lige prvakov!

Liga prvakov 12. Avg 202021:33 > 21:34

Na prvem četrtfinalnem srečanju letošnje Lige prvakov je v Lizboni Paris Saint-Germain po preobratu v zadnjih minutah premagal Atalanto z 2 : 1 in se tako prvič po 25 letih uvrstil v polfinale tega tekmovanja.

Srečanje se je začelo zelo živahno in že v prvih treh minutah sta imeli obe ekipi izvrstno priložnost za zadetek. Najprej Italijani, ko je poskusil Alejandro Gomez, toda njegov strel je bil lahek plen za vratarja Keylorja Navasa. Že v naslednjem napadu se je na drugi strani sam pred vratarjem znašel Neymar, toda zvezdnik PSG-ja je streljal mimo gola. Atalanta je znova zapretila v 11. minuti, ko je z glavo streljal Hans Hateboer, vendar je Navas s hitro reakcijo fantastično ubranil. Dobri dve minuti kasneje je po predložku v kazenski prostor z glavo poskusil še Berat Djimsiti, toda meril je netočno. V 21. minuti je imela Atalanta znova prosti strel z leve strani, tokrat je v kazenskem prostoru najvišje skočil Mario Pašalić, toda Navas ni imel težav.

1 : 0 – Mario Pašalić (27. min)

Hrvat se je izkazal s fantastičnim volejem v 27. minuti, ko je s 14 metrov žogo poslal v daljši kot mimo nemočnega Navasa – zasluženo vodstvo za ekipo iz Bergama!

V 35. minuti je Neymar poskusil z neposrednim strelom na gol iz prostega strela, vendar je vratar Sportiello njegov strel brez težav ubranil. Brazilec pa je v 42. minuti zamudil izjemno priložnost za izenačenje, potem ko je prestregel povratno podajo Hateboerja, vendar streljal daleč mimo vrat.

V prvih 12 minutah drugega polčasa je sodnik Taylor podelil po dva rumena kartona na vsaki strani, v 58. minuti pa je vrhunsko priložnost za povišanje vodstva zamudil Berat Djimsiti, ki je s petih metrov meril nenatančno. V 60. minuti je trener Parižanov Thomas Tuchel v igro poslal Kyliana Mbappeja, ki ni igral od poškodbe v finalu francoskega pokala 24. julija. V 74. minuti je Mbappe pokazal svojo hitrost po levi strani, vendar je njegov strel odlično ubranil Sportiello. Dve minuti kasneje je z roba kazenskega prostora po samostojnem prodoru poskusil Neymar, vendar znova se je izkazal vratar Atalante. V 79. minuti je pri PSG iz igre zaradi poškodbe moral vratar Navas, zamenjal ga je Sergio Rico, Parižani pa so vse moči usmerili v napad in Mbappe je imel v eni minuti dve lepi priložnosti, izenačujoči zadetek pa je visel v zraku. Naslednji, ki je zamudil priložnost, je bil Choupo-Moting, ki je po kotu z glavo streljal čez gol.

1 : 1 – Marquinhos (90. min)

Pritisk PSG-ja se je obrestoval v 90. minuti. Po predložku je žogo v kazenskem prostoru sprejel Neymar, jo poslal v sredino, kjer je bil najspretnejši Marquinhos in zadel za več kot zasluženo izenačenje!

1 : 2 – Maxim Choupo-Moting (90.+3 min)

Takoj po prvem golu je PSG prišel še do drugega! Akcijo je začel Neymar, podal do Mbappeja, ki je pred golom našel Choupo-Motinga, ta pa je žogo še drugič poslal v mrežo Atalante za zmagoviti zadetek in polfinale Lige prvakov za Paris Saint-Germain!

PSG se bo v polfinalu (18. avgust) pomeril z zmagovalcem četrtkovega srečanja med Red Bull Leipzigom in Atleticom iz Madrida, ki si ga boste lahko ogledali na Sportklubu.