RB Leipzig ugnal Atletico in se uvrstil v polfinale

Liga prvakov 13. Avg 202020:39 > 22:25
Pool, Getty Images

Nogometaši RB Leipziga so se prvič v zgodovini kluba uvrstili v polfinale najelitnejšega klubskega tekmovanja.

Tekma med RB Leipzigom in Atleticom je ponudila tudi slovesnki dvoboj. Slednjega je dobil Kevin Kampl, saj so rdeči biki premagali Oblakov Atleticu. Nemci so slavili z 2:1.

RB Leipzig je tekmo bolje odprl in zagospodaril že od prve minute. Odlićno je igral bivši slovenski reprezentant Kevin Kampl, ki je neprestano tekel in želel imeti žogo v svojih nogah.

Nemci so v vodstvo prišli v 50. minuti. Po podaji Sabitzerja je z glavo v polno meril bivši nogometaš zagrebškega Dinama Dani Olmo.

Diego Simeone je reagiral in v igro poslal Joaoja Felixa. Portugalec je močno opozoril nase. V 70. minuti je priigral enjastmetrovko in jo tudi uspešno realiziral.

Dišalo je po podaljških, a RB Leipzig je šokiral colchonerose in prišel do novega vodstva. Angelino je lepo prodrl po levi strani in zelo dobro zavrnil žogo proti rezervistu Adamsu. Slednji je s pomočjo Saviča žogo poslal v mrežo. Oblak je moral še drugič danes po žogo v svojo mrežo.

Španci so v končnici napadali, a rdeči biki so zdržali.

Nagelsmannovi fantje se veselijo zgodovinskega uspeha. Njihov tekmec v polfinalu bo PSG.