Bayern odpihnil Barcelono iz Lige prvakov

Liga prvakov 14. Avg 202022:30 > 22:51

Nogometaši Bayerna so razbili Barcelono in se uvrstili v polfinale Lige prvakov. Bavarci so tako odpinili bluagrano iz najelitnejšega klubskega tekmovanja, kar pomeni, da se bo Setien kmalu poslovil od Barcelone.

Na začetku tekme se je zdelo, da bodo na račun prišli največji nogometni sladokusci. Velikana evropskega nogometa sta začela zelo odločno in v uvodnih minutah smo spremljali krasno igro z neverjetnim tempom. Bayern je v vodstvo prišel že v 4. minuti srečanja. Lepo sta kombinirala Lewandowski in Muller, slednji pa je žogo pospravil v mrežo.Zadetek je šel na roko Ter Stegna.

Barca je do izenačenja prišla le 3 minute kasneje. Alba se je lepo vključil po levi strani v napad, želel zaposliti Suareza, a njegovo podajo je presekal Alaba, toda Avstrijec je posredoval zelo nerodno in žogo poslal kar v lastno mrežo. Barca je po doseženem zadetku prišla do dveh lepih priložnosti – Suarez se je,po fantastični podaji Semeda, znašel sam pred vrati Neuerja, Messi pa je zadel vratnico.

Bolj konkretni so bili Nemci na drugi strani. Perišič je  lepo streljal in žogo poslal mimo razglašenega Ter Stegna. ki je danes napravil več napak kot prej v celi sezoni skupaj.  Nato je vodstvo podvojil Gnabry, ki je spretno utekel v prazen prostor. Pri tem ga je zelo slabo in neinteligentno pokrival Lenglet. Za 4:1 je še drugič zadel Muller in tako postavil izid polčasa.

Suarez je v 52. minuti lepo prišel do zaključnega strela in dosegel zadetek za žarek upanja, toda Bavarci so hitro odgovorili. Izjemen prodor je uprizoril Davies, ki je Semeda zavrtel kot vrtavko, nato pa po neverjetnen šprintu pred vrati našel Kimmicha, ki mu ni bilo težko zadeti.

V 75. minuti je Flick v igro poslal Coutinha – nato se je zgodila prva ironija – igralec, za katerega je Barca plačala 160 milijonov evrov, je v 82. minuti podal Lewandowskemu, ki se je pridružil strelski zabavi na Lužu. Nato pa je Brazilec dosegel še 2 zadetka. Najdražji igralec Barce vseh časov je tako še dodatno osmešil Barco, ki je doživela največji poraz v zgodovini Lige prvakov.

Bayern je slavil z 8:2 in se uvrstil v polfinale Lige prvakov, kjer se bo pomeril z zmagovalcem na tekmi med Lyonom in Cityjem.

Setien bo vsak čas bivši trener Barcelone.