Barca takšnega debakla še ni doživela

Tretja tekma četrtfinala Lige prvakov na sklepnem turnirju v Lizboni je prinesla nepozabnih 90 minut v režiji munchenskega Bayerna, ki je Barceloni v vsakem polčasu nasul štiri zadetke in na koncu pa slavil z visokih 8:2.

Tekma med Bayernom in Barcelono je že v uvodu ponudila spektakel. Thomas Muller je v četrti minuti zadel za vodstvo Bavarcev. Katalonci so hitro izenačili z avtogolom Davida Alabe, nato še nekajkrat resno ogrozili gol Bayerna, toda nemški prvaki so uspeli preživeti nalet. Kazen je bila huda. Bayern je med 22. in 31. minuto dosegel tri gole, lahko pa bi še kakšnega.

Zasedba Hansija Flicka je v tekmah izločilnih bojev najhitrejše v zgodovini dosegla štiri zadetke, s skupno osmimi doseženimi zadetki pa poskrbela, da je Barcelona postavila negativen rekord – prvič v zgodovini kluba je na tekmi Lige prvakov prejela osem zadetkov. Pred tem so Katalonci v evropskih tekmovanjih prejeli največ pet zadetkov, ko so leta 1976 proti Levskemu iz Sofije v pokalu Uefa klonili s 5:4. Najhujši poraz v celotni zgodovini Barcelone sicer datira v leto 1946, ko je Sevilla v pokalu slavila z 8:0.

Zanimivo, da prvič po sezoni 2006/07 v polfinalu ne bo enega kluba iz Španije, niti Cristiana Ronalda in/oziroma Lionela Messija.

Bayern se bo v sredo v polfinalu pomeril z zmagovalcem dvoboja zadnjega četrtfinala med Manchester Cityjem in Lyonom. Za prvo finalno vstopnico se bosta v torek udarila Leipzig in PSG.