Messi in CR7 – Kdo je pravi vodja? (VIDEO)

Liga prvakov 18. Avg 202011:08 > 11:27

Barcelona je v petek v četrtfinalu lige prvakov proti Bayernu doživela pravo katastrofo in znova ostala brez možnosti za vrnitev na evropski prestol.

Hud poraz Barcelone (8:2) je močno pretresel katalonski ponos in še posebej prvega zvezdnika ekipe Lionela Messija. Zdi se, da je bila Barcelona v petek še bolj osramočena kot po neverjetnih porazih proti Liverpoolu in Romi v prejšnjih dveh sezonah.

Nora predstava Bayerna je razgalila vse težave blaugrane, ki je prejela kar osem golov in poskrbela za potres na Camp Nouu.

Messi znova povsem potolčen
Igralci Barcelone so bili po porazu v Lizboni vidno šokirani. Zdelo se je, da Katalonci niso vedeli, kaj jih je zadelo. Posnetki Messija le nekaj sekund po koncu tekme so razkrili, da je bil Argentinec povsem potolčen.

Na žalost Messija in Barcelone so podobni prizori v ligi prvakov v zadnjih treh letih postali stalnica. Zdi se, da blaugrana potrebuje korenite spremembe.

Je Messi že med polčasom priznal poraz?
Vsi se strinjamo, da je Messi definitivno eden največjih nogometašev v zgodovini, hkrati pa moramo priznati, da je zdaj doživel že nekaj zares hudih porazov. Ob zadnjih dveh izpadih Barcelone v ligi prvakov v oči bode tudi finale svetovnega prvenstva 2014 in dva zaporedna izgubljena finala Cope Americe.

Petkova tekma je poskrbela za nekaj zanimivih prizorov. Med polčasom so kamere razkrile, kako je Messi samo nemo obsedel v slačilnici in deloval, kot da se je pri izidu (4:1) že sprijaznil, da je barka Barcelone potopljena.

Vse skupaj je bilo nekoliko presenetljivo, saj je bilo na voljo še vsaj 45 minut za popoln preobrat, po katerem je ob zadetku Luisa Suareza za 4:2 tudi zadišalo.

Primerjava Ronaldo – Messi
Vse skupaj jasno ponuja novo priložnost za primerjavo dveh največjih igralcev zadnjega desetletja. Če se je Messi med polčasom že predal, pa so posnetki Cristiana Ronalda v tunelu med polčasom tekme Juventusa ob neugodnem izidu povsem drugačni.

Za primerjavo smo izbrskali posnetek z lanske tekme med Atletico Madridom in Juventusom, ko je star dama zaostajala z 2:1, Ronaldo, večni Messijev rival, pa je med polčasom samozavestno bodril svoje soigralce, s katerimi je nato uprizoril popoln preobrat.

Oglejte si oba posnetka in se prepričajte o razliki med dvema genijema nogometne igre.