Slaba Zvezda preživela Tirano

Liga prvakov 25. Avg 202019:28 > 21:53
FK Crvena zvezda

Nogometaši Crvene zvezde so v gosteh premagali Tirano z 1 : 0 in se uvrstili v tretje kolo kvalifikacij za Ligo prvakov.

Odločilni zadetek za zmago je v 62. minuti dosegel Tomane. Portugalski nogometaš je bil najvišji v kazenskem prostoru po predložku Kataija s kota in z glavo s petih metrov žogo poslal v mrežo.

Rdeče-beli bodo v naslednjem kolu kvalifikacij, 15. ali 16. seprembra, igrali na domačem igrišču, tekmeca pa bodo dobili na žrebu v ponedeljek.

Srbski prvaki so sicer z igro razočarali in samo slabi učinkovitosti igralcev Tirane se lahko zahvalijo, da so napredovali. Posest žoge je bila na strani Beograjčanov (58-42%), ampak manjkalo je pravih priložnosti. Ekipa Dejana Stankovića je bila v prvem polčasu preveč statična in brezidejna. Nadaljevanje je bilo malo boljše, čeprav so imeli gostitelji dve odlični priložnosti.

Pri izidu 0 : 0 je Borjan s pomočjo vratnice ustavil poskus 19-letnega Mučija, v 68. minuti pa se je Cobbinah znašel iz oči v oči z vratarjem Zvezde, ampak je streljal prek vrat.