Iz FK Sarajevo poslali ogorčeno sporočilo UEFI

Liga prvakov 27. Avg 20208:14 > 8:30
Twitter/FK Sarajevo

FK Sarajevo je v drugem predkolu Lige prvakov sinoči izgubil proti beloruskemu Dinamu iz Bresta z 1 : 2, po tekmi pa so v javnost poslali ogorčeno sporočilo glede obravnavanja in sojenja na tekmi.

Generalna direktorica kluba Sabrina Buljubašić je posnela video sporočilo, v katerem je pojasnila, zakaj trener Vinko Marinović po tekmi ni dal izjave. Želeli so poslati močno sporočilo UEFI glede obravnavanja klubov iz manjših držav. Glavni kamen spotike je bil razveljavljen zadetek, pri katerem očitno ni bilo prepovedanega položaja. Poleg tega naj bi sodniška ekipa s Cipra sodila neprimerno tekmovanju tega nivoja.

“Kar se je danes zgodilo, še nikoli nisem videla v nogometu, pa sem v nogometu že celo življenje”, je izjavila Sabrina Buljubašić in nadaljevala: “To bi moral biti gol, ampak dosojen je bil ofsajd in poskrbeli bomo, da UEFA izve vse podrobnosti z današnje tekme. Nikoli še nisem videla takšnega sojenja in takšnih napak. Nocoj smo bili oropani pravice, da pošteno tekmujemo. Poslati hočemo to sporočilo, ker mora biti nogomet boljši od tega in našo ekipo hočemo zaščititi pred stvarmi, ki so se nocoj dogajale. Poskrbela bom, da to izve UEFA, naši navijači in javnost, ne samo v BiH, ampak po celem svetu.”