Mamić: Moramo se spustiti na tla in vrniti v realnost

Reuters, Bernadett Szabo

Trener Dinama Zoran Mamić je po zmagi Ferencvaroša (2:1) nasprotniku čestital za uvrstitev v playoff za ligo prvakov.

Zaslužili so si napredovanje, dosegli so dva gola, mi pa samo enega. Izkoriščali so svoje priložnosti, mi pa svojih nismo,” je bil po tekmi jasen Mamić.

Čeprav je nogometna javnost pričakovala, da bo Dinamo s svojo kvaliteto brez težav prišel do playoffa lige prvakov, se je na koncu izkazalo, da je bil madžarski predstavnik premočen. Zagrebčani bodo tako letos evropsko jesen lovili v playoffu za evropsko ligo.

Moramo se spustiti na tla, se vrniti v realnost in se pripraviti na playoff za evropsko ligo. Pred nami so nove tekme, jutri je nov dan. Tako je v športu. Moramo si priboriti novo priložnost in priti do dobrega rezultata v evropski ligi. S tem bomo popravili to, kar smo danes zapravili.

Dinamo je v sredo prvič v klubski zgodovini izpadel proti madžarskemu klubu.

Ferencvaroš nas ni presenetil, pričakovali smo takšno igro. Jasno nas je presekal zadetek v prvi minut, tega nismo načrtovali… Vedeli smo, kje so najbolj nevarni, to pa so na tej tekmi tudi uspešno demonstrirali.