Cisse: V Istanbulu je odločil govor Gerrarda

Finale Lige prvakov leta 2005 v Istanbulu še danes močno skeli navijače Milana, ki je takrat zapravil vodstvo s 3:0 proti Liverpoolu. Djibril Cisse je za glavnega "krivca" preobrata označil legendarnega Stevena Gerrarda.

V prvem polčasu sta za veliko prednost Milana poskrbela Paolo Maldini ter Hernan Crespo, ki je dvakrat premagal Jerzyja Dudeka. Redsi so bili potolčeni do tal, a v drugem polčasu je tistega 25. maja na Atatürk stadion v Istanbulu pritekla povsem druga ekipa Liverpoola, kot smo jo gledali v prvem polčasu. Zadetek za začetek konca rdeče-črnih je zabil Steven Gerrard, nato sta zadela še Vladimir Šmicer in Xabi Alonso, kar je sledilo kasneje je zgodovina. V zaključku srečanja je Rafa Benitez na igrišče poslal tudi Djibrila Cisseja, ki se mu je kasneje oddolžil z natačno izvedenim strelom iz bele točke.

“Ob polčasu je Rafa imel govor. Poskušal nas je spodbuditi in nas spraviti nazaj v tekmo. Bil je zelo optimističen, ampak spremembo je naredil Stevie s svojim govorom,” je Cisse več kot deset let kasneje razkril, kdo je poskrbel za “preskok” v glavah igralcev iz mesta Beatlov: “Prijazno je vprašal strokovni štab, če je lahko sam z igralci in potem je rekel, da je otrok Liverpoola in je to bil vedno njegov klub ter, da ni želel gledati klub v takšnem stanju, biti ponižan. Rekel je, če zadenemo v prvih 15-ih minutah bomo zmagali tekmo in ravno on je bil tisti, ki je zadel prvi gol. Prikazal je najboljši kapetanski govor, ki sem ga kadarkoli slišal v moji celi karieri. Vprašal je vse, če lahko odidejo, vključno z Rafo. Želel je biti samo z igralci. To nam je dalo zagon za zmago tekme. Za kaj takega moraš imeti ja**a. To je bila moja najbolj neverjetna noč v moji karieri. Želim si in res upam, da bo veliko igralcev lahko doživelo, kar smo mi tisto noč. Ampak vem, da je to nekaj neponovljivega. Bilo je zares, zares nekaj posebnega.”