BARCELONI USPEL ČUDEŽ!

Liga prvakov 8. Mar 201720:38 > 22:37
Laurence Griffiths/Getty Images

Barcelona je nadoknadila štiri gole zaostanka in s kar 6:1 premagala PSG ter se uvrstila v četrfinale Lige prvakov! Katalonci so prvo moštvo v zgodovini tekmovanja, ki jim je uspelo nadoknaditi takšen zaostanek po prvi tekmi.

Blaugrana je v tekmo krenila sanjsko, prek Luisa Suareza že v tretji minuti povedla, do konca prvega polčasa pa zaostanek iz prve tekme prepolovila. Za to je poskrbel Layvin Kurzawa, ki je dosegel avtogol.

Tudi drugi polčas se je začel po notah Kataloncev, ki so imeli že po dobrih dveh minutah na voljo najstrožjo kazen. V kazenskem prostoru je padel Neymar, sodnik je okleval, na koncu pa vendarle pokazal na belo točko. Zanesljiv izvajalec je bil Leo Messi, ki je Barco močno približal podaljšku.

Z vsem skupaj se ni strinjal Edinson Cavani, ki je najprej zadel vratnico, kmalu zatem pa z natančnim in močnim strelom zabil tako željeni kot Parižanov v gosteh. Potem pa je sledil pravi nogometni čudež. V samem zaključku tekme, od 88. minute (!) naprej, je Barcelona dosegla potrebne tri gole, ki so poskrbeli za delirij na Camp Nouu. Najprej je dvakrat v polno meril Neymar, drugič po izredno sumljivo dosojeni enajstmetrovki, potem pa je v 96. minuti šesto žogo v mrežo Francozov poslal Sergi Roberto! Gostje so zahtevali prepovedan položaj, ki pa ga ni bilo.

Barceloni je uspelo nekaj neverjetnega, nekaj takšnega, kar pred tekmo ni pričakoval prav nihče. Katalonci so prvo moštvo v zgodovini tekmovanja, ki je nadoknadilo štiri gole zaostanka po prvi tekmi.

V ČETRTFINALE TUDI BORUSSIA

Med osem najboljših se je uvrstila tudi Borussia iz Dortmunda, ki s skupnim rezultatom 4:1 izločila Benfico. Nemci so že v četrti minuti izničili zaostanek iz prve tekme, za to je poskrbel Aubameyang. Izjemni napadalec iz Gabona je do konca tekme zabil še dva gola, med strelce pa se je vpisal tudi super talentirani Christian Pulisic, kar je Borussiji prineslo visoko zmago.