Več kot 200 tisoč podpisov za ponovitev Barca – PSG

Liga prvakov 13. Mar 201710:22 > 10:39
Getty Image / Michael Regan

Strasti po odmevnem povratnem obračunu 1/8 finala Lige prvakov med Barcelono in PSG-jem se še vedno niso pomirile. Naviači Parižanov nikakor ne morejo sprejeti poraza (6:1) in predvsem spornih potez sodnika Deniza Aytekina, tako da so sprožili peticijo za ponovitev srečanja.

Akcija navijačev Parižanov je na internetni strani Change.org pritegnila več kot 200 tisoč podpisnikov peticije, ki se strinjajo, da je potrebno odigrati nov dvoboj. Pobudnik peticije Luis Melendo Olmedo je prepričan, da je “sodnik Deniz Aytekin hudo oškodoval PSG na obračunu proti Barceloni, ter da je bil ob sprejemanju svojih odločitev naklonjen španskemu klubu”.

Spomnimo, da je PSG na prvem dvoboju na Parku princev slavila z visokih 4:0, vendar je na povratni tekmi v Kataloniji izbrancem Luisa Enriqueja ob spornih potezah Deniza Aytekina uspel pravi mali čudež. Odločilni zadetek za zgodovinsko zmago s 6:1 je v 95. minuti zabil Sergi Roberto. Dvom vzbujati predvsem obe dosojeni enajstmetrovki, ki sta ju v zadetek pretvorila Lionel Messi v 50. minuti in Neymar v 91. Da bi Aytekin svoje delo moral opraviti bolje, je med vrsticami priznala tudi Uefa, ki je že sprožila preiskavo njegovega sojenja na povratni tekmi.