PSG na sedež UEFA poslal ostro protestno pismo

Liga prvakov 14. Mar 201715:07 > 15:16
Michael Regan, Getty Images Sport

Minilo je sedem dni, odkar je Barcelona na povratni tekmi osmine finala Lige prvakov s 6:1 premagala PSG in se uvrstila v nadaljne tekmovanje. Parižani poraza še niso preboleli, saj so poleg vsega slabe bolje zaradi po njihovem slabega sojenja nemca Deniza Aytekina. Zdaj protestirajo pri UEFA.

Iz Pariza je na naslov evropske nogometne zveze prispelo ostro pismo s foto dokumentacijo vseh spornih situacij, v katerih so bili nogometaši francoskega prvaka po mnenju klubske uprave oškodovani.

PSG je prvo tekmo pred domačimi navijači dobil s 4:0, a je Barcelona na povratni tekmi zmagala s 6:1, ob tem pa je sodnik Aytekin domačim dosodil tudi dve enajstmetrovki, Francozi pa menijo, da jih je sodnik prikrajšal vsaj za eno najstrožjo kazen.

Printscrean

Gremo po vrsti – prva situacija, za katero v Parizu smatrajo, da je bila sojena v korist Barcelone, je igra Javierja Mascherana z roko v kazenskem protoru po drsečem startu – enajstmetrovka ni bila dosojena

Prav tako Gerardu Piqueju v 23. minuti ni bil pokazan drugi rumeni karton zaradi starta nad Edinsonom Cavanijem na sredini igrišča, ko bi Urugvajec sam stekel proti vratom Barcelone.

Printscrean

PSG je reklamiral enajstmetrovko, ki jo je sodnik dosodil v korist Barcelone – Neymar je padel preveč teatralno, Lionel Messi pa je penal pretvoril v zadetek za 3:0.

Neymar bi moral po mnenju PSG po temle udarcu nasprotnika dobiti rdeči karton.

Printscrean

Luis Suarez ni bil kaznovan z rumenim kartonom, potem ko je skušal izsiliti enajstmetrovko.

Printscrean

Šesta situacija ponovo vključuje Piqueja – z roko je igral na črti kazenskega prostora in se spet izognil drugemu rumenemu kartonu. Tekla je 78. minuta tekme.

Printsceran

In potem prekršek Mascherana nad Angelom di Mario, po katerem sodnik ni zapiskal enajstmetrovke za PSG, niti ni igralcu pokazal rdečega kartona.

Kako bodo pri UEFA odgovoril PSG, bomo še videli, kakšne spektakularne odločitve pa ni moč pričakovati. Največ, kar lahko pričakujejo Francozi, je tiha kazen za Aytekina.