Pravljica še traja: Leicester v četrfinalu lige prvakov

Liga prvakov 14. Mar 201722:35 > 22:42
Getty Image

Nogometaši Leicester Cityja so na povratni tekmi osmine finala Lige prvakov pred domačimi navijači z 2:0 premagali španskega prvoligaša Sevillo in se uvrstili med najboljših osem ekip v Evropi. Strelca za domače sta bila Wes Morgan in Marc Albrighton. V četrfinalu je tudi italijanski prvak Juventus.

Getty Image

Aktualni angleški prvak Leicester City je v domačem prvenstvu že dolgo prisiljen v bitko za obstanek med elito, v Evropi pa kaže povsem drugačno podobo. Če je pred tremi tedni Sevilla doma zmagala z 2:1 in ob tem na Sanchez Pizjuanu zapravila še kopico priložnosti za višjo prednost, je Leicester vmes zapustil Claudio Ranieri, njegov naslednik Craig Shakespare pa je dosegel dve pomembni zmagi v državnem prvenstvu. Lisice so verjele tudi v preobrat v Ligi prvakov in ga dosegle – Sevilla je padla z 2:0 in s skupnih 3:2!

Prvič so domači zadeli v 26. minuti tekme, ko je žoga po sreči končala v mreži Seville, saj je kapetana Wesa Morgana po podajih s kota zadela v koleno, drugič pa samo dobro minuto po izjemni priložnosti Escudera (ki je zadel prečko), ko je bil natančen Marc Albrighton.

Čeprav so Španci petnajst minut pred koncem ostali brez Samirja Nasrija, ta je z glavo udaril Jamieja Vardyja in dobil rdeč karton, bi lahko tudi z desetimi igralci izsilili podaljšek. Deset minut pred koncem so imeli na voljo najstrožjo kazen, enako kot v Sevilli pred štirinajstimi dnevi pa je strel Stevna N’Zonzija vratar Leicesterja Kasper Schmiechel ubranil.

Getty Image

V Torinu je Juventus vprašanje zmagovalca odločil že v prvem polčasu. Ključna je bila 40. minuta, ko je Maxi Pereira z roko ubranil strel Gonzala Higuaina. Sodnik mu je upravičeno pokazal rdeč karton, Paulo Dybala pa je bil zanesljiv z enajstih metrov. Prednost skupno treh zadetkov – prvo tekmo so italijanski prvaki dobili z 2:0, je Juventus v drugem delu brez težav zadržal.

Kdorkoli bo v četrtfinalu naletel na Staro damo iz Torina, ga čaka izjemno težko delo, saj je serijski italijanski prvak v evropskih tekmovanjih na domačem igrišču nepremagan že 21 tekem zapored. Juventus bo ponovno edini italijanski predstavnik med najboljšo evropsko osmerico.

Getty Image

Zadnje dva udeleženca četrtfinala bosta sicer znana v sredo zvečer. Atletico Madrid bo branil prednost 4:2 proti Bayer Leverkusnu, Manchester City pa je prvo tekmo doma z Monacom dobil s 5:3. Žreb četrtfinalnih parov bo v petek ob 12. uri.