Monaco izločil City, Atletico potrdil četrtfinale

Liga prvakov 15. Mar 201720:47 > 22:16

Dobili smo še zadnja udeleženca četrtfinala letošnje Lige prvakov, to sta Monaco in Atletico Madrid, ki sta izločila Manchester City oziroma Bayer iz Leverkusna.

Getty images/Michael Steele

City je na prvi tekmi francoskega predstavnika premagal s 5:3, tako da smo bili tudi tokrat v pričakovanju izjemne nogometne predstave. Monaco je bil brez dvakratnega strelca na prvi tekmi Radamela Falcaa, kar je bil velik udarec. Vseeno so varovanci Leonarda Jardima poskrbeli za veličastno predstavo, ki jih je odpeljala med osem najboljših ekip v Evropi.

Rdeče-beli so potrebna dva gola za skupno zmago dosegli že v prvem polčasu, ko sta zadela super talentiratni Mbappe in Fabinho. Prvi je zadel že v osmi minuti, desni bočni branilec pa je za veliko slavje domačih navijačev poskrbel po slabe pol ure igre.

Monaco je bil v prvem polčasu najmanj za razred boljši nasprotnik, City ni niti enkrat sprožil proti golu nasprotnika, na začetku drugega polčasa pa smo spremljali drugačno tekmo. Gostje so, predvsem prek Agüera, nekajkrat nevarno zapretili, vse do 71. minuti pa niso uspeli premagati razpoloženega Danijela Subašića. Prav slednji je tudi pri zadetku Angležev najprej najprej dobro posredoval, ko je streljal Sterling, a je odbitek v gol pospravil Sane. Slavje varovancev Pepa Guardiole se je komaj poleglo, ko so domači spet prešli v skupno vodstvo. V 77. minuti je po podaji s prostega strela z glavo v polno meril Bakayoko, skupni rezultat poravnal na 6:6, svojo ekipo pa zaradi doseženih golov v gosteh popeljal na rob četrtfinala.

Atletico doma dokončal delo

Španci so na prvi tekmi v Leverkusnu naredili velik korak k uvrstitvi med najboljših osem ekip, danes pa so delo zgolj dokončali. 4:2 iz prve tekme je bilo dovolj, da so varovanci Diega Simeoneja s praktično pol moči iztržili 0:0.

Jan Oblak in Kevin Kampl sta si tudi tokrat stala nasproti vseh devetdeset minut, boljše volje pa je bil naš reprezentančni vratar, ki se s soigralci veseli nove uvrstitve v četrtfinale Lige prvakov, poskrbel pa je tudi za nekaj fantastičnih obramb.