Griezmann: Oblak je najboljši vratar na svetu

Napadalec madridskega Atletica Antoine Griezmann je navdušen nad predstavo svojega soigralca, slovenskega vratarja Jana Oblaka, na povratni tekmi osmine finala Lige prvakov proti Bayerju iz Leverkusna. Francoz je Oblaka označil za najboljšega čuvaja mreže na planetu.

Po zmagi Atletica na prvi tekmi v Leverkusnu s 4:2, se je povratna tekma na Vicente Calderonu končala brez zadetkov. Da je mreža colchonerosov ostala nedotaknjena, ima daleč največ zaslug slovenski vratar Jan Oblak, ki je s svojimi obrambami v obup spravljal napadalce nemškega predstavnika. V 68. minuti je v le nekaj sekundah ubranil tri nevarne strele, v 80. minuti pa veselje preprečil tudi reprezentančnemu soigralcu Kevinu Kamplu, ko je slednji poskušal s strelom z roba kazenskega prostora.

“Zato tudi govorimo, da je najboljši vratar na svetu. To dokazuje na vsaki tekmi in sedaj je to znova naredil,” je bil nad predstavo Oblaka navdušen Antoine Griezmann, ki je na drugi strani zapravil lepo priložnost, vendar njegove ekipa za to ni bila kaznovana: “Imeli smo priložnosti, vendar nismo imeli sreče. Vendarle je najpomembnejše, da smo se uvrstili v četrtfinalu, mi že razmišljamo, kaj nas čaka. Vsako leto pridemo do četrfinala – izgleda lahko, vendar gre za veliko tekem in vedno moraš dati vse od sebe.”