URADNO: Mbappe v PSG za vrtoglavih 180 milijonov evrov!

Uncategorized 10. Avg 201723:57 > 11. Avg 2017 0:13
Stu Forster, Getty Images Sport

Po poročanju španske Marce in angleškega The Sun, je nesramno bogati Paris Saint-Germain v svoje vrste pripeljal najbolj vroče železo letošnjega francoskega in evropskega nogometa, Kyliana Mbappeja.

Paris Saint-Germain nadaljuje z vrtoglavimi nakupi, potem ko se je v četrtek pozno zvečer zgodil še en tektonski premik v evropskem klubskem nogometu. Čudežni deček Kylian Mbappe, ki so ga številni mediji in tudi moštvo Monaca, kjer je igral do zdaj, povezovali z madridskim Realom, se je odločil za 180-stopinjski obrat in namesto madridskega velikana izbral s katarskim denarjem podprti PSG, ki je v manj kot dveh tednih poskrbel za dva najdražja prestopa v zgodovini nogometa.

Le še nekaj birokracijskih korakov je potrebnih za dokončanje prestopa, s podpisom pogodbe o prestopu pa sta obe strani že zapečatili svojo odločitev, Mbappe pa bo po Neymarju, katerega prestop je stal 222 milijonov evrov, zdaj drugi nogometaš na tej lestvici, saj bo PSG zanj odštel 180 milijonov.

Pogajanja so trajala celo popoldne, se je pa ob odločitvi vse skupaj odvilo zelo hitro, kot poroča Marca razlog tiči v tem, da se je Mbappejev oče že prej dogovoril za vse podrobnosti o prestopu njegovega sina v PSG.

Nogometna Evropa je zgrožena

To pa še ni vse: kot smo poročali, PSG pripravlja astronomsko vsoto denarja tudi za slovenskega vratarja Jana Oblaka. Pogajanja o njegovem prestopu iz Atletica v PSG se bodo začela v soboto, v pogovorih z Oblakovim zastopnikom Miho Mlakarjem pa naj bi sodeloval kar sam predsednik pariškega kluba, bogati šejk Nasser El Khelaifi.