PSG znova prepričljiv, Neymar izvajal enajstmetrovko

Uncategorized 30. Sep 201718:39 > 18:41
Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Nogometaši PSG-ja so na tekmi 8. kroga francoske Ligue 1 potrdili dobro formo in deklasirali Bordeaux, ki je na Parku princev klonil s 6:2.

Tekma je bila odločena že po prvih 21 minutah, ko so zadetke za gostitelje dosegli Neymar, Edinson Cavani in Thomas Meunier. Še posebej je navdušil Neymar, ki je zadetek dosegel s prostega strela.

Gostujoči vratar Benoit Costil je do konca polčasa prejel še dva zadetka. V 40. minuti so imeli domačini na voljo enajstmetrovko, ki jo je uspešno izvedel Neymar in zadetek proslavil s Cavanijem, s katerim se je na tekmi proti Lyonu sprl zaradi izvedbe najstrožje kazni. Novinarji so zgodbo spremenili v pravo mini afero, ki je dolgo časa polnila časopise, oglasil pa se je celo predsednik kluba, ki naj bi Cavaniju ponudil kar milijonv evrov, če prepusti strele z belih točk Neymarju. Urugvajec naj bi sicer ponudbo zavrnil, kljub temu pa je tokrat najstrožjo kazen izvedel Neymar.

Izid polčasa 5:1 je v sodnikovem dodatku postavil Julian Draxler, v drugem polčasi pa se je med strelce vpisal še Kylian Mbappe. Parižani so v prvih osmih krogih francoskega državnega prvenstva dosegli kar 27 golov.