Sanchez prihaja, Cavani odhaja?

Getty Images/Shaun Botterill

PSG še naprej razmišlja, kako bi ustregel sleherni želji Neymarja in obenem zakrpal luknje, da bi zadovoljil potrebe finančnega fair-playa.

Parižani ekipo želijo še dodatno okrepiti z Alexisom Sanchezom, piše Le Parisien. Prihod Čilenca bi pomenil odhod EdinsonaCavanija, ki se je s prvim zvezdnikom ekipe Neymarjem zapletel v spor glede izvajanja najstrožjih kazni. Parižani naj bi s tem poskušali zakrpati luknje v finančnem fair-playu, ki so ostale na široko odprte po spektakularnem prihodu Neymarja in Kyliana Mbappeja (uradno sicer še ni član PSG-ja).

Sanchezu poleti poteče pogodba z Arsenalom, kar pomeni, da bi ga Francozi lahko dobili povsem brezplačno, na drugi strani pa si od prodaje Cavanija obetajo okoli 80 milijonov evrov. S tem bi močno olajšali proračun in izpolnili pogoje finančnega fair-playa, ter, kar je še bolj pomembno, dobili adekvatno zamenjavo. Volk sit in koza cela, bi lahko rekli.

Sanchez se bo že pozimi lahko začel pogovarjati s preostalimi klubi brez privoljenja topničarjev. Parižani naj bi takoj stopili v akciji in tako onemogočili konkurente. Prihod Sancheza na Park princev pozdravlja tudi Neymar, saj sta zvezdnika v dobrih odnosih ostala še od skupnih časov pri Barceloni.