Jezni Neymar: Trpel sem celo tekmo

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Prvi zvezdnik PSG-ja Neymar konca derbija proti Marseillu ni dočakal na igrišču, potem ko je bil po dveh rumenih kartonih izključen v 87. minuti, po tekmi pa izpostavil, da je bila odločitev sodnika nepravična in prehitra.

Marseille in PSG sta se na francoskem “clasicu” po izjemno napetem srečanju razšla brez zmagovalca (2:2). Domači so dvakrat vodili, Edinson Cavani pa je s fantastičnim zadetkom iz prostega strela v 93. minuti preprečil poraz svoje ekipe.

Nekaj minut pred iztekom rednega dela je bil v središču pozornosti Neymar, katerega je s prekrškom ostro zaustavil Lucas Ocampos. Razburjeni Brazilec je odrinil Argentinca, ki je padel kot pokošen. Glavni sodnik Ruddy Buquet je Neymarju pokazal drugi rumeni karton in posledično rdečega. Odločitev, s katero Brazilec, razumljivo, ni bil zadovoljen.

Mislim, da sem bil prehitro in nepravično izključen. Trpel sem celotno srečanje. Na telesu ima veliko odrgnin. To sem storil, ker sem pred tem utrpel prekršek. Spravilo me je iz tira, ker sem dobil udarec iz hrbta,” meni Neymar, ki mu je prikimal tudi trener Unai Emery.

Njuno mnenje je delil tudi Marco Veratti, po mnenju katerega bi morali biti nekateri nogometaši bolj zaščiteni pred prekrški. “Če bi bil na mestu Neymarja, bi počil 15 ali 20 minut prej. Nekateri igralci bi morali biti zaščiteni. Ko igramo v Evropi, ob drugem prekršku nad Messijem dobim rumeni karton. Ne moreš delati prekrške nad takšnimi igralci celo tekmo,” je dodal Veratti.