PSG tudi brez Neymarja zanesljiv

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Nogometaši PSG-ja so v 12. krogu Ligue 1 pri Angersu gostovali brez prvega zvezdnika Neymarja, vendar vseeno brez večjih težav prišli do novih treh točk (0:5). Drugi Monaco s 6:0 nadigral Guingamp.

PSG je povedel že v peti minuti srečanja, ko je Dani Alves na pladnju serviral žogo Kylianu Mbappeju za njegov tretji prvenstveni zadetek v letošnji sezoni. Vodstvo je v 14. minuti po novi podaji brazilskega bočnega branilca podvojil Julian Draxler. Mladi Francoz je v 30. minuti s sijajno podajo s peto lepo zaposlil Edinsona Cavanija, ki je za vodstvo s 3:0 žogo le še pospravil v mrežo.

Urugvajec je pol ure kasneje zabil že svoj letošnji 13. zadetek v Ligue 1, s čimer se je na vrhu lestvice strelcev izenačil z Radamelom Falcaom iz Monaca. Cavani je ob tem postal peti nogometaš, ki je najhitreje zabil 100 golov v Ligue 1 (144 tekem). Sijajno predstavo Parižanov je v 84. minuti kronal Mbappe.

Parižani so v Angersu gostovali brez Neymarja, ki ga je trener Unai Emery raje pustil na klopi, potem ko je na obračunu lige prvakov proti Anderlechtu staknil močan udarec.

PSG je Angers v prvenstvu premagal petič zapored, z novimi tremi točkami pa se je še dodatno utrdil na prvem mestu lestvice z 32 točkami. Angers s 13 osvojenimi točkami ostaja na 13. mestu lestvice.

Monaco “zavezal kravato”
Še zadetek več je dosegel drugi Monaco, ki se je znesel nad Guingampom in na drugem mestu ohranil štiri točke zaostanka za Parižani.