Presenečenje v Strasbourgu – PSG padel po 12 letih

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Nogometaši Strasbourga so poskrbeli za veliko presenečenje v 16. krogu Ligue 1, ko so pred svojimi navijači z 2:1 odpravili veliki PSG.

Alexander Hassenstein, Getty Images

Novi prvoligaš je do vodstva prišel prek nogometaša iz Zelenortskih otokov Nuna Da Coste v 13. minuti, ko se je napadalno usmerjeni vezist izognil zanki prepovedanega položaja in premagal Alphonsa Areola. Gostje so do izenačenja prišli v 42. minuti, ko je po prodoru Adriena Rabiota na levi strani zadel Kylian Mbappe.

Končni izid je postavil Stephane Bahoken v 65. minuti, ko je prehitel obrambo Parižanov in z močnim udarcem pod prečko poskrbel za veliko presenečenje.

Za PSG je to prvi letošnji prvenstveni poraz, za Strasbourg pa prva zmaga proti Parižanom po 12 letih. Klub iz vzhoda Francije je PSG nazadnje premagal 19. februarja leta 2005, ko je na svojem stadionu slavil s 3:1.