Konec: Thiago Motta zaključil kariero

Uncategorized 13. Maj 201813:57 > 14:03
Shaun Botterill, Getty Images Sport

Thiago Motta je včeraj zvečer sporočil, da ne namerava nadaljevati svoje nogometne kariere. Kljub temu, da je PSG izgubil tekmo proti Rennesu, je bil to pomemben večer. Moštvo je proslavilo naslov prvaka, Unai Emery se je poslovil od trenerske funckije, Motta pa je odigral zadnjo tekmo v karieri.

“Že dolgo se pirpravljam na pokoj, za ta trenutek. Mislim, da je sedja prišel čas za slovo. Rad bi se zahvalil ljudem, ki so me prišli vzpodbujat, predvsem navijačem PSG-ja za podporo v letošnji sezoni, mojim soigralcem, trenerjem, predsedniku kluba. Srečen sem. Zelo sem ponosen na to, kar nam je uspelo vsa ta leta,” je povedal Brazilec, ki je sicer nastopal za reprezentanco Italije.

Nepozabno. Nogometa sem se lotil pri štirih letih in logično je, da me prevzemajo čustva. V takšnem trenutku moraš uživati. Glede prihodnosti imam kar precej načrtov. Ostajam v klubu, prevzel bom ekipo do 19 let starosti. To se mi zdi izjemno vznemirljivo delo,” je sporočil Motta.

Vezist bo letos dopolnil 36 let, kot mladinec je nosil dres Juventusa, člansko kariero pa je začel daljnega leta 1999, kot nogometaš Barcleone B, kjer je po dveh letih dobil priložnost v prvi ekipi. Po šestih letih v članski ekipi Barce je po eno sezono brcal za Atletico in Genovo, bil dve leti član Interja, profesionalno pot pa je sklenil s šestimi sezonami v Parizu.