Balotellija bo vodil legendarni Vieira

Alex Livesey, Getty Images Sport

Francoski strokovnjak Patrick Vieira je zapustil New York City, da bi prevzel vodnje Nice, so sporočili iz Manchester Cityja, ki ima istega lastnika, kot klub iz "velikega jabolka".

Legendarni francoski vezist se je pred prihodom Unaia Emeryja omenjal tudi v krogu naslednikov Arsena Wengerja na klopi Arsenala, vendar se je na koncu odločil za klub iz Azurne obale, kjer bo vodil Maria Balotellija in soigralce.

Italijanskemu napadalcu je pogodba z Nico sicer potekla, a je Patrick Vieira že izpostavil, da bi rad zadržal kontroverznega Balotellija.

Vieira in Balotelli sta pri Interju in Manchester Cityju že sodelovala kot soigralca na igrišču, sedaj pa je vprašanje, ali bo Francoz vodil Italijana kot trener, saj se za napadalca med drugim zanima tudi Marseille.

Vieier bo na klopi Nice nasledil Luciena Favra, ki je prevzel dortmundsko Borussio. Slavni Francoz je v trenerski karieri treniral drugo ekipo sinje-modrih, zadnji dve leti pa onkraj velike luže vodil New York City.