Najprej ga je motil Messi, sedaj Mbappe?

Getty Images Sport, Michael Regan

Nova sezona, novi razlogi za nezadovoljstvo Neymarja. Brazilec se je iz Barcelone v Pariz preselil, da bi izstopil iz sence Lionela Messija, v mestu luči pa mu "težave povzroča" Kylian Mbappe.

Neymar je začel svojo drugo sezono pri PSG-ju, kamor se je preselil za rekordnih 222 milijonov evrov. Govorice o njegovem nezadovoljstvu v Parizu so se pojavila praktično od trenutka, ko si je prvič nadel dres PSG-ja, zdi pa se, da se zgodba ponavlja tudi v letošnji sezoni.

Katalonski Mundo Deportivo poroča, da je Neymar nekdanjim soigralcem in tudi zaposlenim pri Barceloni večkrat potožil, da je bil odhod v PSG velika napaka, ter da bi se z veseljem vrnil na Nou Camp.

Neymar pogreša nekdanje soigralce pa tudi mesto z veliko bolj ugodno mediteransko klimo. Ob tem ne gre spregledati, da njegove delnice v Parizu padajo in se ga vse redkeje omenja v kontekstu najboljšega igralca na svetu. Razlog se skriva tudi v Kylianu Mbappeju, ki z velikimi koraki stopa na pot največjih. Pri 19-letih je že osvojil svetovno prvenstvo, blesti tudi v klubskem dresu in počasi prevzema primat prve zvezde kluba iz francoske prestolnice.

Ne gre spregledati niti starih zgodb o pomanjkanju motivacije pri Neymarju, ko govorimo o igranju v francoski Ligue 1, medtem ko je konkurenca v Ligi prvakov izjemna, zmaga pa odvisna od številnih dejavnikov.

Neymar ima pogodbo sklenjeno do leta 2022, Nasser Al-Khelaifi pa ne želi slišati, da bi se odrekel svoji najdražji investiciji. Iz tega razloga se zdi praktično nemogoče, da bi se Neymar vrnil v Barcelono, ki bi morala v morebitni povratek “izgubljenega sina” vložiti lep kupček denarja …