Pozabite Neymarja, Di Maria je najpomembnejši za PSG

Getty Images/Justin Setterfield

Od začetka leta 2018 je Angel di Maria sodeloval pri 36 zadetkih PSG-ja v vseh tekmovanjih. Šestih več od kateregakoli soigralca.

Vsi govorijo o Neymarju in Kylianu Mbappeju, toda najučinkovitejši igralec PSG-ja v letu 2018 je Angel di Maria. Argentinec je nazadnje zablestel sredi tedna, ko je v zaključku zadel za remi Parižanov proti Napoliju v 3. krogu Lige prvakov (2:2). Di Maria je tako nadaljeval tradicijo najučinkovitejšega igralca PSG-ja v zadnji tretjini tekme. Od začetka leta 2018 je Di Maria sodeloval pri 36 zadetkih svojega kluba oziroma šestih več od kateregakoli soigralca. Zabil je 24 zadetkov in dodal 12 podaj, čeprav ima od prihoda Thomasa Tuchela v klub igra nekoliko manj ofenzivno vlogo.

Od svojega prihoda iz Manchester Uniteda je Argentinec skupno dosegel 57 zadetkov, samo v Ligi prvakov je na zadnjih šestih obračunih, ki jih je začel od prve minute, dosegel ravno toliko zadetkov (Napoli, Crvena zvezda, Barcelona, Ludogorec, Basel in Anderlecht).

Po tekmi na Parku princev, na kateri je Di Maria preprečil poraz PSG-ja, se je Tuchel znašel pod plazom novinarskih kritik. “Kaj je z nekaj sto milijonov evrov, ki ste jih vložili, da osvojite Ligo prvakov? Ali ni potem čudno reči, da niste med favoriti?” se je glasilo eno od novinarskih vprašanj, na kar je sledil nagel odgovor nemškega strokovnjaka: “Ok, to je vaš argument. Tudi naš pogovr je malce čuden. Saj nismo v restavraciji! Vprašali ste me nekaj, ponudil sem vam moje mišljenje in morali bi ga sprejeti, ker je to moje mišljenje, ni tako?”

PSG ima po treh odigranih obračunih v skupini C štiri točke, vodil Liverpol s šestimi, medtem ko je Napoli na drugem s petimi, zadnja Crvena zvezda ostaja pri eni osvojeni točki.