Vse bolj verjetna je prodaja Neymarja ali Mbappeja

Uncategorized 25. Dec 201814:07 > 14:13
Getty Images/Dean Mouhtaropoulos

Informacija francoskega časnika L'Equipe, da bo moral PSG zaradi kršenja finančnega "fair playa" izločen iz lige prvakov 2019/2020, vsekakor drži! Parižani bodo morali poleti prodati bodisi Neymarja, bodisi Mbappeja.

Čeprav so lastniki PSG-ja najprej na pisanje francoskega časnika odreagirali zelo ostro, je jasno, da se Evropska nogometna zveza ne šali. V Nyonu ne sprejemajo naložb prek državnih ustanov, torej podjetij iz Katarja, tako da bo PSG ostal brez 100 milijonov evrov, ki mu jih je poslalo Ministrstvo za turizem iz omenjene države.

Sedaj sta na vrsti dva scenarija, eden je zavrnitev zahteve UEFA-e in sprožitev arbitraže, drugi (precej bolj verjeten) pa je prodaja ene od največjih zvezd kluba.

V klubu menda že sedaj točno vedo, kdo bo moral oditi. Mbappe je svetla prihodnost, Neymar marketinško bolj privlačen lik, a dražji, ko gre za mesečne stroške.

In nenazadnje…komu lahko PSG sploh proda svoja največja zvezdnika? Tako Barcelona, kot real se jasno zanimata, a nihče noče ponuditi zneska, za katerega sta Francoz in Brazilec dopotovala v “mesto luči”. Morda se bo pa na koncu v boj za Mbappeja vključil še Juventus, če mu uspe prodati nekatere ključne igralce.