Mourinho v Franciji: Rad bi se preizkusil v peti državi

Uncategorized 18. Feb 20199:36 > 9:36
Dan Mullan/Getty Images

Jose Mourinho je namignil, da bi se lahko kot trener preizkusil tudi v francoskem prvenstvu Ligue 1, potem ko so ga novinarji ujeli na tekmi med Lillom in Montpellierjem, ki se je končala z 0:0.

Portugalski strateg Jose Mourinho je decembra dobil odpoved pri Manchester Unitedu, kasneje pa je svoj prosti čas namenil sodelovanju z eno izmed ruskih televizij, s katero se je dogovoril za sodelovanje in vodenje oddaje posvečene Ligi prvakov.

Mediji ga vse od njegovega odhoda iz Old Trafforda povezujejo s številnimi evropskimi klubi.

“Lahko si se predstavljam v francoskem nogometnem prvenstvu,” je dejal Mourinho. “Delal sem v štirih različnih državah, bilo pa bi super, če bi dobil delo še v peti. Zaenkrat sem miren. Posvečam se svoji družini, družim se s prijatelji. Čakam, da se pojavi prava priložnost. V redu je biti brez dela dva ali tri mesece, potem pa bo zagotov težje …”

Fracoski mediji so namigovali tudi, da bi Portugalec lahko prevzel tudi Paris Saint-Germain, na kar je Mourinho odgovoril, da tudi sam sebe vidi v takšnem klubu v Franciji, a da bo čas pokazal, kje bo nadaljeval svojo trenersko pot.

Mourinho je v svoji karieri delal na Portugalskem, v Italiji, Španiji in Angliji.