PSG Neymarja poslal na rehabilitacijo v Brazilijo

Uncategorized 21. Feb 201912:19 > 12:19
Srdjan Stevanovic/Getty Images

Nogometaš Paris Saint-Germaina Neymar bo svojo rehabilitacijo od poškodbe stopala nadaljeval v domači državi, je sporočil klub iz francoske prestolnice.

Neymar bo na nadaljevanje okrevanja odšel v Brazilijo, z njim pa bo sodelovala posebna zdravniška ekipa, ki bo potovala z njim po Južni Ameriki.

Brazilec se je poškodoval na pokalni tekmi proti Strasbourgu, se je pa izognil operaciji in zdaj okreva s pomočjo posebnih terapij s “plazmo bogato s trombociti in matičnimi celicami”. Okrevanje od operacije pa do povratka na zelenico ponavadi traja 10 tednov.

“Klub se je odločil, da Neymarja za 10 dni pošlje domov v Brazilijo. Z njim bo iz Pariza odšla tudi zdravniška ekipa kluba, ki bo z njim nadaljevala z rehabilitacijo, ki zahteva različne terapije. V zadnjem obdobju se je nogometaš na zdravljenju mudil v Barceloni,” so sporočili iz PSG-ja.

Brazilski mediji pišejo, da je Neymar odpotoval v rodno Brazilijo, da bi proslavil sestrin rojstni dan, ki je 11. marca. Brazilec je bil v zadnjih štirih letih vedno “prost” za njen rojstni dan. Dvakrat je bil v tem obdobju suspendiran, dvakrat pa poškodovan.