VIDEO: Mbappe hitrejši od Bolta!

Getty Images/Francesco Pecoraro

Nogometaši PSG-ja so z zmago proti Monacu (3:0) osvojili osmi naslov državnih prvakov v zgodovini kluba, šestega v zadnjih sedmih letih, a dvoboj na Parku princev je zaznamoval tudi Kylian Mbappe.

Catherine Ivill/Getty Images

Francoski reprezentant je proti svojemu bivšemu klubu dosegel 3 zadetke in postal najmlajši igralec v zgodovini Ligue 1, ki je zabil hat-trick.

In ne samo to … Mbappe je še enkrat več demonstriral svojo izjemno hitrost, v enem izmed šprintov so mu izmerili neverjetnih 38 km/h.

Kylian je v 15. minuti pobegnil obrambi Monaca in zadel za vodstvo PSG-ja 1:0.

Španska Marca je izračunala, da je Neymar, ko je še igral za Barcelono, enkrat tekel s hitrostjo 34,83 km/h. Arjen Robben je na svetovnem prvenstvu za primerjavo šprintal s hitrostjo 37 km/h.

Daily Mail je primerjal hitrost Mbappeja s hitrostjo večkratnega olimpijskega prvaka na 100 in 200m Usaina Bolta. Zaključek je impresiven – napadalec PSG-ja je presegel povrprečno hitrost legendarnega Jamajčana iz SP v atletiki leta 2009 v Berlinu. Takrat je Bolt podrl svetovni rekord na 100m!

Najhitrejši človek na svetu je v Berlinu šprintal s povprečno hitrostjo 37,58 km/h, z najvišjo izmerjeno hitrostjo 44,72 km/h.